IMG_2655.JPG
ABOUT
Me

Dr. Çağla GÜL ŞENKARDEŞ Kadıkoy Anadolu Lisesi'nin ardından Yıldız Teknik Universitesi'nde Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Stockholm School of Economics eğitim kurumlarında İşletme Yüksek Lisans eğitimi ve sosyal bilimler alanlarında çeşitli eğitimler alan Gül Şenkardeş, İletişim üzerine Doktora eğitimini Bilgi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 20 yılı aşkın profesyonel tecrübesinin yanısıra Bahçeşehir Üniversitesi'nde Dr. Öğretim Görevlisi olarak uzun yıllardır eğitim vermektedir. Blockchain tabanlı teknoloji şirketi olan MenaPay'in, Durugörü platformunun kurucu ortaklarından ve Yönetim Kurulu üyesidir.  İstanbul Blockchain Women Derneği'nin kurucu üyelerinden ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Gül Şenkardeş, kadınların güçlenmesi odaklı faaliyet gösteren çeşitli platform ve derneklerde gönüllü toplumsal destek calışmaları yürütmekte ve bu alanda akademik çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki cocuk annesi olan Gül Şenkardeş, spor ve müzik ile ilgilenmektedir.

Dr. Cagla GUL SENKARDES is one of the CoFounders of MenaPay and founding member of Istanbul Blockchain Women Association. With over 20 years of professional career as a manager and educational background combined with a BS and Masters degree in Engineering and Communications at PHD level,  makes it possible for her to create an holistic ecosystem for humanity and inspire on technology. Being an academician at one of the reputable universities in Turkey,  she is a believer in technology and committed to impact humanity on a global scale and is true supporter of gender equality.  She carries out voluntary social support activities in various associations focusing on gender equality and women empowerment together with her academic researches on the topic. Having two kids, she is a lover of sports and music.

  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter
  • Instagram Social Icon
  • Spotify Social Icon

© 2019 Durugörü by Çağla Gül Şenkardeş..
 

  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter
  • Instagram Social Icon
  • Spotify Social Icon

Yazılar özgündür ve tüm hakları Çağla Gül Şenkardeş kişisine aittir. Alıntı yapılarak kullanılabilir. All content on this site is unique and the rights belong to Çağla Gül Şenkardeş. Source should be cited before usage.

Cagla Gul Senkardes

Istanbul

caglasenkardes@gmail.com 

Cagla Gul Senkardes

durugoru