IMG_2655.JPG
ABOUT
Me

Co-Founder & CEO at MenaPay, Academic Researches & Extensive Knowledge in Communications, True Supporter of NGOs & Gender Equality Platforms

Dr. Çağla GÜL ŞENKARDEŞ Kadıkoy Anadolu Lisesi'nin ardından Yıldız Teknik Universitesi'nde Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve Stockholm School of Economics eğitim kurumlarında İşletme Yüksek Lisans eğitimi ve sosyal bilimler alanlarında çeşitli eğitimler alan Gül Şenkardeş, İletişim üzerine Doktora eğitimini Bilgi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. 20 yılı aşkın profesyonel tecrübesinin yanısıra 2015 yılından beri üniversitede eğitim vermekte ve gönüllü mentorluk yapmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Dr. Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Gül Şenkardeş, Durugörü Danışmanlık şirketinin kurucusu, İstanbul Blockchain Women Derneği ve Yeniden Biz Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi, Tomorrow Danışma Kurulu Üyesi ve Blockchain Türkiye Platformu mutfak ekip üyesidir. Gül Şenkardeş, kadınların güçlenmesi odaklı faaliyet gösteren çeşitli platform ve derneklerde gönüllü toplumsal destek calışmaları yürütmekte ve bu alanda akademik çalışmalar yapmaktadır. Bilimsel araştırmalarını disiplinler arası yapmaya devam eden Gül Şenkardeş, 2021 yılında 2 adet bilimsel kongre katılımı ve bildiri sunumu, 3 adet akademik makale yayını yapmıştır. Evli ve iki cocuk annesi olan Gül Şenkardeş, spor ve müzik ile ilgilenmektedir.

Dr. Cagla GUL SENKARDES is the founder to Durugoru Consultancy and founding member of Istanbul Blockchain Women Association. With over 20 years of professional career as a manager, and educational background combined with a BS and Masters degree in Engineering and Communications at PHD level,  makes it possible for her to create an holistic ecosystem for humanity and inspire on technology. Being an academician at İstanbul Bilgi University in Turkey, she is a believer in technology and committed to impact humanity on a global scale and is true supporter of gender equality.  Gül Şenkardeş is the  Board member of Istanbul Blockchain Women Association, Yeniden Biz Association, Advisory Board member to Tomorrow, team member at Blockchain Turkey Platform. She carries out voluntary social impact activities in various associations focusing on gender equality and women empowerment together with her academic researches on the topic. Having two kids, she is a lover of sports and music.

isim son logo.jpeg
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter
  • Instagram Social Icon